ACC – Paint More LLC ACC – Paint More LLC Question Paint More LLC has organized a new division to manufacture and sell specialty paint. The division’s monthly costs are shown below: Manufacturing costs:Variable costs per unit:Direct materials $12Variable manufacturing overhead $1Fixed manufacturing overhead costs (total) $100,000Selling and administrative costs:Variable 7% of salesFixed (total) $31,000Because the production is highly automated, the company includes its labor costs in its fixed manufacturing overhead. The gallons of paint sell for $68 each. During September, the first month of operations, the following activity was recorded: Save your time! Proper editing and formatting Free revision, title page, and bibliography Flexible prices and money-back guarantee ORDER NOW Units produced 5,000Units sold 4,000 Submit an Excel document which each tab labeled by item number in good form that demonstrates the following: Compute the unit product cost under: Make sure you submit a unique essay Our writers will provide you with an essay sample written from scratch: any topic, any deadline, any instructions. 100% ORIGINAL ORDER NOW Absorption costing Variable costing Prepare an absorption costing income statement for September Prepare a contribution format income statement for September using variable costing